Konstrukcja

Tworząc nasz produkt mieliśmy głównie na uwadze zapewnienie wysokiej jakości oraz niezawodności konstrukcji. Z naszej długoletniej praktyki w produkcji wiat przystankowych wiemy, że są one szczególnie narażone na warunki atmosferyczne, dlatego też zrobiliśmy wszystko żeby nasze konstrukcje były możliwie długowieczne.

Nasze wiaty są produkowane z materiałów posiadających odpowiednie atesty i aprobaty techniczne, każdy z elementów składowych wiaty przechodzi badania i testy począwszy od profili stalowych poprzez szkło a skończywszy na prefabrykowanym fundamencie. Cała wiata posiada certyfikat CE. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo podróżnych.

Wiaty mają innowacyjną konstrukcję i są przystosowane do zwiększonych obciążeń wynikających z posadowienia na nich zielonego dachu oraz do jego skutecznego odwodnienia.

Konstrukcja wykonana jest ze specjalnych stopów stali konstrukcyjnych, z profili stalowych zamkniętych spawana i ocynkowana po procesach technologicznych.

Detale wykonane są metodą cięcia i wypalania laserowego, gięte na krawędziarkach sterowanych numerycznie. Taki sposób obróbki pozwala nam na 100%  powtarzalność wszystkich elementów składowych konstrukcji wiaty.

Zabezpieczenie antykorozyjne: konstrukcja wiaty jest ocynkowana, grubość powłoki zgodna z normą DIN 1461.

Powłoka lakiernicza: Mając na uwadze ciężkie warunki atmosferyczne w jakich są użytkowane wiaty (deszcz, śnieg, sól drogowa, mróz, wiatr) proponujemy w standardzie lakierowanie proszkowe konstrukcji wiaty. Taki sposób nanoszenia lakieru pozwala na zapewnienie najwyższej jakości powłoki.

Wypełnienie ścian: Szkło hartowane o gr. 6 mm to optymalny kompromis pomiędzy wytrzymałością szkła, ciężarem a ceną. Każda partia szkła posiada odpowiednie atesty, wszystko w trosce bezpieczeństwo podróżnych.

Fundament: wiaty posiadają komplet betonowych fundamentów punktowych, co pozwala na szybki i sprawny montaż wiat w miejscu lokalizacji.

Wyposażenie dodatkowe: Każda z oferowanych wiat może być doposażona w elementy dodatkowe takie jak:

  • podświetlana / niepodświetlana gablota reklamowa typu citylight,
  • gablotę lub ramkę na rozkład jazdy,
  • znak przystanku, nazwy przystanku,
  • kosz na śmieci,
  • różne warianty ławek (laminat, drewno iglaste/liściaste/egzotyczne, blacha perforowana),
  • słupek przystankowy.

Produkt jest chroniony prawem własności przemysłowej

 

Kontakt telefoniczny:

Biuro w Warszawie:
+48 784 612 567

Biuro w Białymstoku:
+48 728 343 835

Biuro w Zabrzu:
+48 799 053 777
+48 32 271 66 78

 e-mail:

kontakt@zieloneprzystanki.eu
robert.filipczuk@fppenviro.pl

Szybki kontakt: