Zielone dachy i ściany

Dokładamy wszystkich starań, aby nasz produkt stał się nie tylko atrakcyjnym elementem przestrzeni miejskiej, ale również poprawiał bezpieczeństwo ekologiczne w miastach – wprowadzał dodatkową zieleń do przestrzeni publicznej, zatrzymywał wodę opadową, obniżał temperaturę i oczyszczał powietrze.

Roślinność: Zielony Przystanek to dodatkowa zieleń w pasie drogowym i przestrzeni miasta - w zależności od wybranego modelu, zielony dach zapewni nawet ponad 10 m2, a roślinność na ścianach ponad 12 m2 zieleni. Do zazieleniania naszych wiat wykorzystujemy gatunki rodzimie, przystosowane do warunków lokalnych i odporne na klimat miejski. W ten sposób zapewniamy również siedliska dla owadów, a sama przestrzeń jest bardziej przyjazna dla ptaków (ogranicza ich kolizje z nieosłoniętymi szybami tradycyjnych przystanków).

Zielony dach: Zielone dachy są produkowane z materiałów posiadających atesty i aprobaty techniczne, zapewniające bezpieczeństwo ich użytkowania. Dachy pokrywane są matą roślinną z gatunkami odpornymi na surowy klimat miejski – wysokie temperatury i przesuszanie. Warstwy drenażowe umieszczone pod roślinnością umożliwiają skuteczną retencję wody opadowej i długotrwałe funkcjonowanie roślinności dachowej nawet na dachu łukowatym.

Zielone ściany: Dowolną ilość ścian przystanku możemy zagospodarować zielenią. Wykorzystujemy zimozielone lub kolorowo kwitnące pnącza, zgodnie z projektem indywidualnym. Zieleń nasadzona jest w specjalnej skrzyni retencyjno-infiltrującej, skutecznie nawadniającej rośliny. Przez większość roku zieleni nie trzeba podlewać, gdyż przystanek sam zgromadzi wodę potrzebną do zasilania roślinności.

Produkt jest chroniony prawem własności przemysłowej

 

Kontakt telefoniczny:

Biuro w Warszawie:
+48 784 612 567

Biuro w Białymstoku:
+48 857 333 670

Biuro w Zabrzu:
+48 504 788 098
+48 32/271 66 78

 e-mail:

kontakt@zieloneprzystanki.eu
robert.filipczuk@fppenviro.pl

Szybki kontakt: